آچار ترکمتر

ترکمتر

ترکمتر | Torque Meter برای اولین بار در سال ۱۹۱۸ توسط کارکنان شهرداری برای کنترل آب شهر نیویورک اختراع شد و این اختراع باعث ایمنی بازو بسته کردن پیچ و مهره‌های اتصالات آب شهری شد. در سال ۱۹۲۰ ، Walter p. Chrysler این ابزار را برای استفاده در خطوط تولید خودرو در شرکت کرایسلر، توسعه داد و همچنین آچار آن را اختراع کرد که در سال ۱۹۳۸ به تولید انبوه برای استفاده کارگاه‌های صنعتی، خطوط تولید، صنایع خودروسازی و آزمایشگاه‌ها رسید.

ترکمتر

ترکمتر چیست ؟

ترکمتر، ابزاری برای اعمال دقیق گشتاور به یک اتصال‌دهنده پیچ و مهره است. به‌ عبارتی‌ دیگر کار این ابزار کنترل و سنجش میزان گشتاور اعمالی در هنگام باز و بسته کردن پیچ و مهره یا برای بستن پیچ در گشتاوری خاص است. این ابزار نام های مختلفی در بازار از جمله گشتاور سنج، تورک متر | تورکمتر، یا ترک رنچ | تورکرنچ | Torque Wrench نیز دارد.

بر روی این آچار یک شاخص وجود دارد که به وسیله ی آن می توان گشتاور مورد نیاز را تنظیم نمود.واحد شاخص این ابزار با توجه به برند و کشور سازنده متفاوت می باشد. طبق استاندارد جهانی واحد گشتاور نیوتن در متر می باشد ولی در برند های انگلیسی و آمریکایی گاهاً دیده میشود که واحد شاخص این ابزار، اینچ در پوند و یا فوت در پوند می باشد.

بر اساس برند و رنج استفاده،هر آچار دقت اندازه گیری خاص خود را دارد و همچنین میتواند در هر گشتاوری یک دقت داشته باشد و در گشتاور دیگر، دقتی متفاوت ولی عموماً تلورانس خطا بین ۱ تا ۴ درصد است.

ترکمتر ساعتی
قیمت ترکمتر تقه ای

انواع ترکمتر

این ابزار با توجه به رنج و مصرف به دسته های دیجیتال،عقربه ای یا ساعتی،تقه ای و کمرشکن تقسیم میگردد.

ترکمتر تقه ای

این نوع برای مصارف کارگاهی و صنعتی استفاده می شوند (۲ نیوتن شروع و نهایتاً ۳۰۰۰ نیوتن). در این نوع، وقتی گشتاور به انداره مورد نظر می رسید اصطلاحاً تقه یا ضربه ای را احساس خواهید کرد به این معنا که به گشتاور مورد نظر رسیده اید.

قیمت ترکمتر تقه ای

ترکمتر کمرشکن

این نوع که مدلی خاص و زیرمجموعه ای از نوع تقه ای است (۷۰۰ نیوتن به بالا) در وسط آن مفصلی وجود دارد که وقتی به گشتاور موردنظر میرسد ترکمتر از آن نقطه تا و یا به اصطلاح میشکند.

ترکمتر ساعتی

این نوع که مدلی مخصوص و بیشتر برای خط تولید کارخانه ها استفاده می شود ( ۲۰ سانتی نیوتن متر تا ۳۰۰۰ نیوتن متر) با استفاده از عقربه موجود بر روی آن میتوان گشتاور اعمال شده را مشاهده نمود.

ترکمتر عقربه ای
ترکمتر دیجیتال

ترکمتر دیجیتال

این نوع مجدد زیر مجموعه نوع تقه ای است و دقت بالاتری دارد. در این نوع ترکمتر نمایشگری بر روی آن طراحی شده که با استفاده از آن گشتاور اعمال شده قابل مشاهده است.

✓ رنج ترکمتر های های موجود در فروشگاه تکنیکال ابزار از ۱۰ تا ۳۰۰۰ نیوتن متر و درایو ترکمتر بسته به رنج بین ۱/۴ تا ۱ اینچ متغیر می باشد.

برندهای موجود در فروشگاه تکنیکال ابزار :

  • Hazet هازت آلمان
  • Plarad پلاراد آلمان
  • Gedore گدور آلمان
  • Norbar نوربار انگلستان
  • Torqueleader ترک لیدر انگلستان
  • CDI سی دی آی آمریکا
  • JETCO جت کو آمریکا
  • با توجه به موجود بودن اجناس چینی و تقلبی در بازار٬ لازم به ذکر است تمامی اجناس موجود در این فروشگاه همگی اورجینال بوده و با مراجعه به وبسایت های برندهای موجود در این فروشگاه به راحتی میتوان از اصل بودن آن اطمینان حاصل نمود.

خرید فروش قیمت آچار ترکمتر

برای خرید این ابزار بر روی دکمه زیر کلیک کنید

کپیرایت ۱۳۹۷ © تمامی حقوق این وبسایت محفوظ و متعلق به تکنیکال ابزار است.